REHBERLİK SERVİSİMİZ

  • ÖĞRENCİYİ TANIMA VE BİREYSEL DANIŞMANLIK

Eğitim Büromuzda her öğrencimizin ihtiyaç ve beklentileri tek tek belirlenerek, algılama durumu ve nitelikleri göz önünde bulundurularak, akademik başarısını artıracak etkenler belirlenir. Yıl içinde başarısına etki edebilecek tüm faktörler kontrol altına alınır.

  • YKS-LGS BİLGİLENDİRME

Sınav ile ilgili tüm bilinmesi gerekenler, yapılan ve yapılacak değişiklikler, sınava hazırlanan öğrencilerimiz ve velilerimize bildirilmektedir. Bilgilendirme çalışmaları özellikle, ara sınıf öğrencilerinde alan seçimi aşamasında etkin biçimde yapılmaktadır.

  • BİREYSEL ÇALIŞMA PROGRAMLARI VE ÖDEV TAKİBİ

Her öğrencimizin yıl boyunca öğrendiği konularla ilgili eksiklikleri, ders öğretmenleri ile görüşülerek ve deneme sınav sonuçları analiz edilerek tek tek tespit edilir. Öğrencimizin bireysel koşulları göz önüne alınarak haftalık çalışma programları hazırlanır. Çözdüğü tüm testler, verilen ödevler takibe alınır ve her ay sonunda çalışma durumları velilerimize bildirilir.

  • REHBERLİK-VELİ İŞBİRLİĞİ

Öğrencilerimizin akademik başarılarını etkileyecek tüm faktörler, içinde bulundukları dönem ile ilgili gelişim sorunları, velilerimiz ile kurulacak sağlıklı bir iletişimle belirlenip çözüleceğinden, etkin ve sürekli görüşmeler sağlanır.

  • MESLEKİ YÖNLENDİRME

Uzmanlaşmanın her geçen yıl hızla arttığı çağımızda, öğrencilerimizin kişisel ilgi ve yeteneklerine uygun mesleklere yönelimlerinin sağlanması için meslek tanıtımları yapılır ve tercihler aşamasında başarılı ve mutlu olabilecekleri mesleklere yönelimleri sağlanır.